Partnerzy


11 Mar 2017
Uncategorised

Grupa MULTImedia tworzy kwartalnik on-line pod adresem www.grupamultimedia.pl. Pierwotną formą kwartalnika jest publikacja na portalu internetowym, następnie numer jest archiwizowany w formie  publikacji  elektronicznej wzbogaconej o dokumentację wydarzeń związanych z numerem.

Główną ideą działań w ramach grupy MULTImedia jest działanie na rzecz interdyscyplinarności i intermedialności. Każdy numer kwartalnika koncentruje się na jednym, wybranym temacie –  z założenia nieoczywistym i otwartym na wielość interpretacji, zawsze jednak dotyczącym aktualnych zjawisk, przemian społeczno-kulturowych czy też wyzwań intelektualnych i egzystencjalnych istotnych dla współczesnego człowieka.

Grupa MULTImedia zrzesza studentów, doktorantów i absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Działalność grupy MULTImedia skupia się na promocji nie tylko uznanych twórców i naukowców, ale stawia sobie za cel pomoc w rozpoczynaniu dorobku twórczego i naukowego osobom, które jeszcze nie funkcjonują w oficjalnym obiegu. Do zadań statutowych grupy należą również organizacja i koordynacja wydarzeń kulturalnych (wystawy, spotkania literackie, konferencje naukowe, projekty społeczno-kulturalne i tym podobne) oraz recenzowanie i promocja istotnych wydarzeń w przestrzeni szeroko pojętej sztuki i inicjatyw artystyczno-naukowych.

Zakres działań: organizacja konferencji, warsztatów, spotkań autorskich, projektów artystycznych i artystyczno-badawczych, wystaw, upowszechnianie działalności młodych twórców, promocja.  Zakres zainteresowań: literatura, filozofia, sztuki wizualne, historia, film, teatr, muzyka.

Skład redakcji:

Redaktor naczelny – Mateusz Grymek

Zastępcy – Daria Będkowska, Aleksandra Byrska

Redaktorzy:

Literatura – Aleksandra Byrska, Daria Będkowska

Filozofia – Monika Winiarska, Katarzyna Ból

Sztuki wizualne – Mateusz Grymek, Katarzyna Ból

Historia – Daria Będkowska, Karol Król

Teatr – Justyna Arabska, Monika Winiarska

Film – Angelika Pitoń, Mateusz Grymek

Muzyka – Konrad Sierzputowski

Sekretarz redakcji – Karol Król

Korekta – Aleksandra Byrska, Ilona Klimek

Skład wydawnictwa – Monika Winiarska

Promocja, reklama – Karol Król

Mateusz Grymek – (ur. 1992), Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Założyciel i Przewodniczący Interdyscyplinarnego Koła Artystyczno-Naukowego IKAN na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2016 roku Przewodniczący Samorządu Doktorantów ASP w Krakowie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne 2015/2016, Marszałka Województwa Małopolskiego (Sapere Auso) 2015/2016 oraz Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dla najlepszych studentów. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią, sztuką wideo oraz organizacją i aranżacją wystaw. Tworzy obiekty i instalacje. Zorganizował 3 wystawy indywidualne, 50 zbiorowych, uczestniczył w ok. 65 wystawach i pokazach zbiorowych.

Daria Będkowska – (ur. 1990), absolwentka judaistyki i historii na specjalności antropologia historyczna na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studentka Wydziału Polonistyki UJ na specjalności antropologiczno-kulturowej. Wolontariuszka Fundacji na Rzecz Różnorodności „Polistrefa”, organizującej m.in. Żywą Bibliotekę w Krakowie. Do 2014 menadżerka w Stowarzyszeniu im. M. Karłowicza w Zakopanem, gdzie zajmowała się przede wszystkim organizacją koncertów muzyki kameralnej. Do 2013 redaktorka portalu uniaeuropejska.org, gdzie pracowała na stanowisku szefowej działu „Społeczeństwo i kultura”. Realizowała staż w Grupie Wydawniczej Znak Litera Nova oraz praktyki w Wydawnictwie Korporacji Ha!art. Zajmuje się przede wszystkim historią i kulturą Nowej Huty.

Aleksandra Byrska – (ur. 1990), krytyczka literacka, recenzentka, redaktorka, księgarka. Absolwentka krytyki literackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktorantka w Katedrze Krytyki Współczesnej Wydziału Polonistyki UJ. Redaktorka działu literatura pisma kulturalnego „Fragile”.  Publikowała m.in. w „Wielogłosie”, „Blizie”, „ArtPapierze”, „Tyglu Kultury”, „Zeszytach Naukowych Towarzystwa Doktorantów UJ”, „Fabulariach”, „Opcjach 1.1”, „Fragile” oraz w tomach zbiorowych. Zajmuje się literaturą najnowszą, a szczególnie skandalem, intymnością, empatią, somaestetyką i literaturą kobiet. Współpracuje z Wydawnictwem Literackim i Instytutem Książki.

Katarzyna Ból – (ur. 1989), absolwentka kulturoznawstwa i historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz studiów podyplomowych z zakresu rynku sztuki i antyków na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od 2014 roku doktorantka w Katedrze Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa Instytutu Historii Sztuki, na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. W 2014 roku współorganizator oraz jeden z kuratorów wystawy „Uczulenie na kolor” w lubelskiej Galerii Labirynt. Publikowała w tomach zbiorowych. Zajmuje się sztuką nieprofesjonalną i ikonografią chrześcijańską, a w szczególności wizerunkami kultowymi oraz popkulturowymi odwołaniami do sztuki.

Justyna Arabska – (ur. 1993), kulturoznawczyni, studentka teatrologii na Wydziale Polonistyki UJ. Zajmuje się szeroko rozumianą kulturą żydowską, w szczególności teatrem żydowskim. Przewodnicząca Sekcji Kultury Wydziałowego Samorządu Wydziału Polonistyki UJ, emerytowana przewodnicząca Koła Naukowego Teatrologów UJ. Uczestniczka Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań organizowanego przez Instytut Grotowskiego, członkini sekcji krytycznej wrocławskiej Olimpiady Teatralnej (2016), działaczka na rzecz Ogólnopolskiej OFFensywy Teatralnej. Miłośniczka kampu i wszelkich obrzydliwości wizualnych. Współpracuje z kilkoma teatrami offowymi, publikuje w NieTak!cie oraz w magazynach internetowych. Uwielbia analizowanie tekstów kultury. Nie pisze recenzji, bo bardzo tego nie lubi.

Konrad Sierzputowski – (ur. 1989), kulturoznawca i muzykoznawca, doktorant w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Badacz związków muzyki i ciała w kontekście percepcji somatycznej. Fan (a czasem i fanatyk) największych kuriozów muzyki popularnej XX i XXI wieku. Wieloletni pracownik kilku polskich agencji muzycznych i koncertowych. Założyciel i koordynator Sekcji Badań nad Cielesnością i Tożsamością, prowadzonej w ramach Koła Naukowego Tekstów Kultury UJ. Z zamiłowania orientalista, kulturoznawcze podróże po Azji Centralnej i Wschodniej mu nie straszne.

Karol Król – (ur. 1992), student historii oraz zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się historią Rzeczypospolitej w XVII wieku, najnowszą historią państw byłej Jugosławii, a także wykorzystaniem reklamy w kulturze. Członek Stowarzyszenia „All in UJ”, uczestnik wymian międzynarodowych i wolontariusz na festiwalach. Największą przyjemność znajduje w podróżowaniu i poznawaniu historii oraz kultury innych krajów.

Angelika Pitoń (ur. 1993). studentka tekstów kultury – specjalizacji kulturoznawczej na Wydziale Polonistyki UJ. Od ponad czterech lat aktywnie związana z Międzynarodowym Festiwalem Kina Niezależnego Netia Off Camera, gdzie pełni funkcję wydawcy strony www i naczelnej zespołu redakcyjnego. Publikowała m.in. w czasopiśmie uczelnianym WUJ, magazynie europejskim Cafebabel zrzeszającym mieszkańców ponad 21 krajów Starego Kontynentu oraz Gazecie Wyborczej. W sztuce aktywnie poszukuje rys, śladów pęknięć, zerwań i przejść. Feministka, niestrudzona tropicielka ludzkich błędów, koneserka porażek – znajdowanych zarówno w amerykańskich serialach, ostatnio obejrzanych filmach, jak i życiu prywatnym.

Monika Winiarska - (ur.1973) studiowała filologię polską na UJ, absolwentka Wydziału Teologii UP JPII. Prowadziła zajęcia ze wstępu do teologii i chrystologii fundamentalnej na UP JPII. Od 2002 do 2014 odpowiedzialna za Festiwal Nauki w Krakowie. Interesują ją szeroko pojęte związki teologii ze sztuką.

/*script src="/templates/acerola/js/isotope.pkgd.min.js">